جستجو
دسته بندی ها

ارز دیجیتال بانک مرکزی ژاپنبانک مرکزی ژاپن (BoJ)، همزمان با حرکت این کشور به سوی ارز دیجیتال آزمایشی بانک مرکزی ، «واحد ارز رمزنگاری شده» خود را ایجاد کرده است که به دست مردی با نام ساتوشی رهبری می‌شود.

به گزارش  سایت رویترز در ژاپن، بانک مرکزی این کشور رسماً یک گروه تخصصی اختصاص داده شده به امور مربوط به ارزهای رمزپایه تشکیل داده است. اگرچه این بانک، هنوز به طور دقیق مسئولیت این تیم را مشخص نکرده است اما تأسیس آن همزمان با برخی فعالیت‌های مرتبط با سی‌بی‌دی‌سی در روزهای اخیر است و این نشان می‌دهد که ین دیجیتالی می‌تواند زودتر و نه خیلی دیر، راه‌اندازی شود.

رویترز گفت این تیم در تلاش برای «ترویج دیجیتالی شدن سیستم‌های پرداخت و بررسی موضوعات مربوط به سی‌بی‌دی‌سی» برپا شده است.

این گروه توسط ساتوشی اوتانی (Satoshi Otani) که احتمالاً به تقلید از سازنده مرموزبیت کوین ساتوشی  ناکاموتو نامگذاری شده است،

همانطور که هفته گذشته گزارش شد، انتظار می‌رود هیئت دولت ژاپن سیاست‌های صدور سی‌بی‌دی‌سی را در برنامه بودجه خود بگنجاند.

این طرح به وسیله شورایی تهیه شده است که از مدیران بانک مرکزی چین تشکیل شده و به ریاست نخست وزیر، شینزو آبه (Shinzō Abe) کنترل می‌شود.

با اینکه دولت ژاپن در آغاز تمایلی به انتشار سی‌بی‌دی‌سی نداشت، توکیو چندین ماه است که در رابطه با تحقیقات ارزهای رمزپایه کار می‌کند و در همین زمینه با بانک‌های مرکزی اروپایی نیز همکاری کرده است. یوان دیجیتال  چین در حال پیشرفت است و کره جنوبی، با سرعت در حال گسترش پروژه ارز دیجیتال خود بوده است که ممکن است پیش از این سه کشور، انتشار رمزارز بانک مرکزی خود را عملی کرده باشد.

هیئت مدیره بی او جی همچنین امیدوار است که در «مذاكرات مفصل با آمریکا و كشورهای اروپایی» درمورد موضوعات مربوط به سی‌بی‌دی‌سی شركت كند. این بانک همچنین برنامه‌هایی را برای آزمایش فنی امکان پذیری ین دیجیتال، راه‌اندازی كرده است.